Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Wolny Umysł ...

Miłość romantyczna - określa wielkie i wspaniałe uniesienia serca, odrywające od rzeczywistości świata, uczucia piękne i głębokie. Dla romantyków jednak miłość stanowiła gwałtowny żywioł, niszczący człowieka.
Dodaj do Ulubionych | Strona Główna
Księga Wpisów: Księga Gości 1 / Dodaj do Księgi

00:24:29 17/05/2012

Wolny Umysł

"W tym kontekście, jakże ważna jest niezmiernie zwiększona pod wpływem meskaliny percepcja kolorów! Dla niektórych zwierząt umiejętność rozróżnienia pewnych barw jest biologicznie bardzo ważne. Ale poza granicami ich utylitarystycznego spektrum większość stworzeń jest kompletnie ślepa na kolory. Na przykład pszczoły spędzają większość czasu "deflorując świeże dziewice wiosny", ale jak wykazał Karol Von Frish, potrafią rozróżnić tylko kilka barw. Rozbudowany zmysł postrzegania kolorów u ludzi jest biologicznym luksusem - niewyobrażalnie cennym dla niego jako istoty intelektualnej i duchowej, ale niepotrzebnym do przetrwania jako zwierzęciu.
Meskalina dodaje mocy wszelkim barwom i sprawia, że patrzący staje się świadomy delikatnych różnic odcieni, na które w normalnych okolicnzościach, jest całkowicie ślepy. Wydawało by się że dla Wolnego Umysłu tak zwanne wtórne cechy rzeczy stają się pierwotne. Kolory stają się ewidentnie ważniejsze od pozycji, wymiarów, mas"

***


Aldous Huxley w swoim eseju "Drzwi Percepcji", opisuje swoje przeżycia i odczucia po zażyciu Meskaliny - substancji o własciwościach halucynogennych, występującej w naturze w niektórych gatunkach kaktusów np. w pejotlu, znana była Indianom od stuleci. W labolatorium wytworzono ją pod koniec XIX wieku.
Pisarz na pierwszy plan wysuwa tezę ,że osoba będąca pod wpływem tego narkotyku, staje się Wolnym Umysłem, wyzwolonym od jakich kolwiek problemów. Nie istotna jest nawet geometria pomieszczenia, kąty ściań czy zachowanie przestrzeni, w pomieszczeniu experymentu. Umysł ten przemierza świat od wewnątrz i od zewnątrz, pływa w okół przedmiotów. Staje sie nimi, aby potem wrócić do ciała. Stan ten można nazwać Nirvaną inaczej oderwaniem od własnego ciała, osiągnięcie szczytu medytacji.


***Oderwijmy się na chwilę od tego świata, i zastanówmy się jak to jest ? Co to za uczucie być w jednym momencie sobą a za chwilę stać się otaczającą przestrzenią, być krzesłem a raczej sobą w krześle, czy w gitarze.Jestestwo nieograniczone, wolność byćia, filozoficzna toń. Wyobraźmy sobie świat bez cierpienia, wojen. Świat nienaturalnie ostrych kolorów, tetniących życiem...


Polecam ^.^


| Powrót | Skrobnij Coś :) |#Archiwum#

2013
Październik
2012
Grudzień
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj

#Linki#


#Ulubieni##O Mnie#

Było tu tyle osób: 21182